Odak Lojistik

2000 yılından beri özelikle uluslar arası fuar taşımacılığında uzmanlaşmış kadroların deneyim ve birikimleri üzerinde 2005 yılında kurulmuştur.

Kurulduğundan bu yana, 50’den fazla ülkede, yüzlerce yurtdışı fuarın, binlerce firmanın yurtdışı lojistik hizmetini başarıyla vermiştir. Türkiye’de yurtdışı fuar taşımacılığının en etkin ve profesyonel kuruluşudur.

Fuar taşımacılığı yanında müşterilerine gerek karayolu gerekse hava ve denizyolu ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarında da hizmet veren Odak 2007 yılı içerisinde TIR filosunu artırarak Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü tarafından verilen C2 Uluslararası Taşıma Yetki Belgesi almaya hak kazanmıştır.

2011 yılı sonuna kadar C2 yetki belgesi ile çalışan Odak, bu sene sonunda aldığı bir kararla yetki belgesini R2 Uluslararası ve yurtiçi taşıma işleri organizatörlüğü olarak değiştirmiş ve çalışmalarına bu şekilde devam etmektedir.

Hizmetlerimiz

Fuar Taşımacılığı

Odak Lojistik’in ana faaliyet alanı uluslararası fuar lojistiğidir. Bu lojistik çalışması, yurtdışında düzenlenen herhangi bir fuara katılan firmaların, ilgili fuarda sergileyecekleri malzemenin kendilerinden alınıp, gerekli gümrük işlemlerinin yapılarak fuarın yapılacağı ülkeye nakliyesi ve katılımcı firmanın standına konulması, fuarın sona ermesiyle de aynı malzemenin Türkiye’ye geri getirilip firmaya teslimini kapsamaktadır.

Yurtdışı fuar taşımaları, ayrıntılı bir planlama, titiz bir operasyon çalışması, dikkatli bir zamanlama gerektiren, lojistik hizmet sağlayıcı firma ile katılımcı firmalar arasında her aşamadaki koordinasyonun büyük önem kazandığı taşımalardır.

Fuar taşıması hazırlıkları ülkeden ülkeye belli oranda farklılık gösterebildiği gibi, aynı fuara katılan benzer nitelikteki firmaların ihtiyaçları da birbirinden değişik olabilmektedir. Bu faktörler gerek evrak gerekse paketleme konularındaki hazırlık aşamasının önemini daha da artırmakta ve her bir katılımcı firmaya ihtiyaçları doğrultusunda özel hizmet verilmesini gerektirmektedir. Yurtiçindeki hazırlık süreci, fuarın yapıldığı ülkedeki acente ve partnerler ile ortak bir çalışma ile sonuçlandırılmak zorundadır. Bu da fuarın yapılacağı ülkedeki partnerlerin son derece güvenilir ve deneyimli olmasını gerektirir. Odak Lojistik, bu gerçeklerin bilincinde ve ışığında hareket ederek yurtdışı fuar taşımacılığı konusunda Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yerini almıştır.

Fuar Taşımacılığı

Odak Lojistik’in ana faaliyet alanı uluslararası fuar lojistiğidir. Bu lojistik çalışması, yurtdışında düzenlenen herhangi bir fuara …

Karayolu Taşımacılığı

Odak Lojistik tüm Avrupa ülkelerine, Rusya , Ukrayna ve Türki Cumhuriyetlere düzenli olarak taşıma yapmaktadır.

Havayolu Taşımacılığı

Odak, yıllardır sahip olduğu tecrübe ve güvenilir partnerleri aracılığı ile gerek fuar malları gerekse ihracat ve ithalat taşımalarında …

Denizyolu Taşımacılığı

Odak, yıllardır sahip olduğu tecrübe ve güvenilir partnerleri aracılığı ile gerek fuar malları…

Depolama

Odak, tüm fuar malzemelerini İstanbul’da anlaşmalı olduğu antrepoda toplayıp…

Gümrükleme

Gerek fuar gümrükleme gerekse ihracat ve ithalat gümrükleme hizmetleri, anlaşmalı olduğumuz…