FUAR TAŞIMACILIĞI

Verdiğimizin hizmetin öneminin bilincindeyiz...

Karayolu Taşımıcalığı

Odak Lojistik, gerek fuar malları gerekse ihracat ve ithalat taşımalarında müşterilerine en uygun karayolu taşıma seçeneklerini sunmaktadır.

Hava ve Denizyolu Taşımacılığı

Tecrübesi ve güvenilir partnerleri ile fuar ve ihracat, ithalat nakliyesinde, en uygun hava ve denizyolu taşıma seçeneklerini sunmaktadır.

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Odak Lojistik kendi TIR filosu ile tüm Avrupa ülkelerine, Rusya , Ukrayna ve Türki Cumhuriyetlere düzenli olarak taşıma yapmaktadır.

HAVAYOLU-DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Odak, yıllardır sahip olduğu tecrübe ve güvenilir partnerleri aracılığı ile gerek fuar malları gerekse ihracat ve ithalat taşımalarında müşterilerine en uygun havayolu ve denizyolu taşıma seçeneklerini sunmaktadır.

DEPOLAMA

Odak, tüm fuar malzemelerini İstanbul’da anlaşmalı olduğu antrepoda toplayıp uygun şekilde elleçlemesini yapmakta ve yüklemelerini de burada gerçekleştirmektedir. Fuar taşımaları, malzemelerin özel bir önem verilerek ambalajlanmasını gerektirdiğinden dolayı bu konuda detaylı bir kontrol de gerektirir. Zaman zaman fuar katılımcılarının gözünden kaçabilen detaylar deneyimli Odak çalışanları tarafından bir kez daha profesyonel gözle kontrol edilmekte ve olası hataların en aza indirgenmesi sağlanmaktadır.

FUAR LOJİSTİĞİ

Odak Lojistik

Odak Lojistik’in ana faaliyet alanı uluslararası fuar lojistiğidir. Bu lojistik çalışması, yurtdışında düzenlenen herhangi bir fuara katılan firmaların, ilgili fuarda sergileyecekleri malzemenin kendilerinden alınıp, gerekli gümrük işlemlerinin yapılarak fuarın yapılacağı ülkeye nakliyesi ve katılımcı firmanın standına konulması, fuarın sona ermesiyle de aynı malzemenin Türkiye’ye geri getirilip firmaya teslimini kapsamaktadır.

Yurtdışı fuar taşımaları, ayrıntılı bir planlama, titiz bir operasyon çalışması, dikkatli bir zamanlama gerektiren, lojistik hizmet sağlayıcı firma ile katılımcı firmalar arasında her aşamadaki koordinasyonun büyük önem kazandığı taşımalardır.

Fuar taşıması hazırlıkları ülkeden ülkeye belli oranda farklılık gösterebildiği gibi, aynı fuara katılan benzer nitelikteki firmaların ihtiyaçları da birbirinden değişik olabilmektedir. Bu faktörler gerek evrak gerekse paketleme konularındaki hazırlık aşamasının önemini daha da artırmakta ve her bir katılımcı firmaya ihtiyaçları doğrultusunda özel hizmet verilmesini gerektirmektedir. Yurtiçindeki hazırlık süreci, fuarın yapıldığı ülkedeki acente ve partnerler ile ortak bir çalışma ile sonuçlandırılmak zorundadır. Bu da fuarın yapılacağı ülkedeki partnerlerin son derece güvenilir ve deneyimli olmasını gerektirir. Odak Lojistik, bu gerçeklerin bilincinde ve ışığında hareket ederek yurtdışı fuar taşımacılığı konusunda Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yerini almıştır.

GÜMRÜKLEME

Gerek fuar gümrükleme gerekse ihracat ve ithalat gümrükleme hizmetleri, anlaşmalı olduğumuz, konusunda Türkiye’nin en yetkin firmaları arasında yer alan gümrük firmamız tarafından verilmektedir.

ODAK LOJİSTİK

Her türlü Fuar Lojistiği İhtiyacınızda Daima Yanınızdayız

2000
KURULUŞ YILI
50
ÇALIŞILAN ÜLKE
600
ÇALIŞILAN FUAR
1900
ÇALIŞILAN FİRMA
21
EKİP ÜYESİ
3750
TAMAMLANAN PROJE